57 dāvanu stāsts

Pavisam nesen, 2016. gada 26. novembrī, Priekules kultūras namā norisinājās ikgadējais Labdarības tirdziņš, kura mērķis šogad bija – iepriecināt un atbalstīt Priekules novada vientuļos seniorus. Tirdziņa noslēgumā kopā saskaitījām saziedotus 1011,13 EUR. Pēc neilga laika kāda ģimene no Priekules pieteicās konkrētajam mērķim ziedot vēl 500 EUR. Sadarbībā ar Priekules novada sociālo dienestu noskaidrojām kopā 57 seniorus, kurus apmeklēt un iepriecināt. Sastādījām sarakstu ar pārtikas precēm un saimniecībā noderīgām lietām kā, piemēram, rīsi, griķi, milti, cukurs, auzu pārslas, makaroni, eļļa, zivju konservi, tēja, kafija, cepumi, piparkūkas, arī saimniecības preces – veļas pulveris, trauku mazgājamais līdzeklis, šķidrās ziepes. Zinot to, ka mums visiem ir nepieciešama cerība nākotnei, nolēmām dāvanu pakai klāt pielikt grāmatu ar citātiem no Bībeles – garīgo literatūru.

Kad saraksts bija gatavs, sākās veikala preču lielā izpēte un cenu salīdzināšana, jo vēlējāmies, lai izdodas nopirkt vairāk un par labāku cenu. Tas bija komandas darbs – kādi salīdzināja cenas, kādi brauca iepirkties. Tas bija piedzīvojumiem bagāts notikums! Reti jau lielveikalos kāds izpērk visu kafiju, kura salikta akcijas stendā. Arī pulveris bija jāpasūta no Rīgas ar īpašu piegādi, jo tā veikala noliktavā nebija tik daudz, cik mums nepieciešams. Kuriozs bija arī tas, ka cepamo eļļu 2-litru iepakojumā, kopā 57 pudeles, veikalā salika alkohola iepakojumā – kartona kastēs ar attiecīgiem uzrakstiem. Kad mūsu pircēji stūma šīs kastes ārā no veikala, viņi izpelnījās lielu apmeklētāju uzmanību. Visām precēm meklējām labākās cenas, nesteidzāmies nopirkt pirmo, kas pa rokai, lai tikai būtu izdarīts. Rūpīgi un pacietīgi meklējām izdevīgāko un labāko pirkumu, jo tie taču ir mūsu novada seniori, un tas ir mūsu novada ļaužu ziedojums, par ko iegādājāmies dāvanu pakas. Tad sekoja visu preču sadalīšana un sapakošana. Pieci puiši nesa, cēla, šķiroja kaudzēs. Meitenes svēra cepumus un piparkūkas, visu sagādāto rūpīgi lika speciālos maisiņos.

Pēc tam sekoja nākošais solis – dāvanu paku vešana uz adresēm, kuras bija pa visu Priekules novadu. Kopā bijām 11 cilvēki, kas izvadāja, – sasēdāmies četrās mašīnās, un piedzīvojums varēja sākties! Konkrētajās adresēs sastapām dažādus cilvēkus – ar prieku acīs un ar bēdām acīs, kādi runīgāki, kādi arī klusāki. Dāvanu izvadāšanu veica pārsvarā jaunieši, un viņiem tā bija lieliska pieredze. Bieži vajadzēja seniorus uzklausīt, jo viņi vienkārši gribēja parunāties. Mūsu komandā bijām 4 mācītāji, un izbraukumā pie senioriem mēs neuzbāzīgi piedāvājām kopā pielūgt Dievu. Kādi raudāja, to dzirdot, citi negribēja, ka to darām. Kāds vīrs gados vēlējās, lai viņam paredzēto dāvanu paku uzdāvina kādam citam, jo viņš pats par sevi varot labi parūpēties.

Pēc padarītā darba mēs kopā satikāmies, paēdām, dalījāmies brauciena laikā pieredzētajā. Tas bija vienreizēji labs darbs, kurā mēs varējām viens otram kalpot un darbu darīt četras draudzes kopā. Vēl sekos trešais notikums šajā labdarības procesā – mēs sanāksim kopā pateicības vakariņās.

Lai konkrētais labdarības pasākums izdotos, roku pielika vairāk kā 70 mūsu novada iedzīvotāji, kuri bija gatavi darīt, kalpot, lai citiem cilvēkiem būtu labāka dzīve, kā arī vēl daudz pircēju un ziedotāju. Arī brīvprātīgiem darbiniekiem ir jāpasaka paldies! Es ticu un ceru, ka šī nebūs pēdējā reize, kad notiek šāds labdarības pasākums. Atliek uzrotīt piedurknes un ķerties klāt nākamajiem izaicinājumiem!
Mēs darījām kopā: Priekules baptistu, vasarsvētku, adventistu, luterāņu draudzes un mācītāji: Mārcis Zīverts, Andrejs Kosteļeba, Līvija Baltrušaite-Karzone, Kārlis Puķītis.

/Raksta autors – Mārcis Zīverts/

Bildes skatiet šeit.


Comments are closed.