Nometne Pelčos “Cerību planēta”

Kristīgā nometne bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām norisinājās š.g. 27. jūnija līdz 3. jūlijam Pelčos, Kuldīgas novadā, Pelču speciālajā internātpamatskolā – attīstības centrā. Šoreiz ar nosaukumu “7 dienās apkārt zemeslodei”. Zenta Svara no mūsu draudzes vadīja nodarbības gan bērniem, gan viņu māmiņām, šis laiks viņai pagāja kā bez elpas. Šajā gadā nometnē piedalās arī Priekules novada īpašais bērns – Ieviņa ar savu omīti. Viņu atbalstam tika lietota Ziemsvētku tirdziņā iegūtā naudiņa.

Šī gada lielais pārsteigums bija pacelšanās gaisa balonā! Vispirms jau lielais krāsainais milzis aizņēma visu Pelču sporta laukumu, lai piepūstos apaļš un tad sākās … nenogurstoši tika iecelti un izcelti, turēti un iedrošināti bērni, kuriem varbūt pat sapņos nerādījās šāda iespēja. Līdz vēlai vakara tumsai piloti smaidīgi vadīja gaisa balonu augšup, lejup, kamēr visi bija izbaudījuši šo jauko piedzīvojumu. Nezinu, kurš bija lielāks ieguvējs: vai bērni, vecāki, skolotāji vai gaisa balonu piloti?

Nometni apmeklēja arī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, viņš piedalījās nometnes sporta pēcpusdienā, kurā bija paredzētas dažādas sacensības un kustību aktivitātes, un noslēgumā apbalvoja sacensību uzvarētājus. Tāpat ministrs tikās ar nometnes dalībniekiem un vadītājiem, lai pastāstītu par savu ceļojumu pieredzi, ministra darbu un valsts aizsardzību. Nometnē viesojās arī Zemessardzes 45.nodrošinājuma bataljona pārstāvji, kas nometnes dalībniekiem prezentēja bataljonu un iepazīstināja ar zemessargu ekipējumu.

Nometni rīko Latvijas Baptistu draudžu savienība sadarbībā ar Kuldīgas novada Pelču speciālo internātpamatskolu – attīstības centru projekta “Cerību planēta” ietvaros. Nometnes laikā dalībniekiem bija iespēja iepazīt dažādus ceļošanas veidus un ģeogrāfiskas vietas pasaulē, apmeklēt radošās darbnīcas un sporta aktivitātes, doties izbraukumā ar gaisa balonu, noskatīties cirka mākslinieku izrādi un iesaistīties citās aktivitātēs. Nometnē piedalījās bērni un jaunieši vecumā no četriem līdz 28 gadiem kopā ar vecākiem, un nometni vadīja pedagogi, brīvprātīgie jaunieši, tostarp jaunsargi.

Bildes šeit.

Paldies Ivetai Štālai par foto.Comments are closed.