Vīru kalpošanas konference Folzkrīkā, ASV

2018. gada aprīļa nogalē pieci LBDS draudžu pārstāvji – mācītājs Mārcis Zīverts (Priekules draudze), sludinātājs Nauris Graudiņš (Rojas jaundibināmā draudze), Māris Megnis (Rīgas Āgenskalna draudze), Oskars Lūsis (Olaines jaundibināmā draudze) un Guntars Lašauri (Priekules draudze) devās vizītē uz ASV, lai gūtu idejas vīru kalpošanas attīstīšanai Latvijā. Oklahomas Baptistu savienības vīru kalpošanas konference divu dienu garumā notika vēsturiskā nometņu vietā – Folzkrīkā, kas šogad svinēs savu 101. gadadienu.

Vīru konference “Men Rewired” notika vienpadsmito reizi un pulcēja vairāk kā 3500 vīriešu. Konferences mērķis ir pulcināt vīriešus, lai stiprinātu viņu ticību Kristum. Konference ir arī vide, uz kuru draudzes vīrieši var aicināt savus neticīgos darba kolēģus vai draugus. Pasākums ir evaņģelizējošs un ar īpašu, tieši vīriešiem pielāgotu programmu.

Šogad konferences īpašie viesi bija divi. Bijušais restlinga čempions ar pseidonīmu “One Million Dollar Man” [vienu miljonu dolāru vērts vīrs], izejot cauri dažādiem dzīves līkločiem, ir kļuvis par evaņģēlistu un izmanto savu popularitāti, lai uzrunātu ar Evaņģēliju daudzus tūkstošus vīru ASV. Otrs viesis – hip hop mākslinieks Tedešī ar savu intensīvo mūziku spēja piecelt kājās līdz pēdējam piepildīto konferences zāli, lai visi kopīgi slavētu Dievu mūsdienu jaunatnes mūzikas ritmos. Līdzīgi kā citās kristīgās konferencēs, arī šeit bija pielūgsme un lektori. Kas tad šo konferenci padarīja tik īpašu?

Pirmkārt – vīrieši. Konferencē piedalījās vairāk vīriešu nekā ir visās Latvijas baptistu savienības draudzēs kopā saskaitot. Un tas radīja patiešām varenu iespaidu un kopības sajūtu starp visdažādākā vecuma, izskata un profesiju vīriešiem – no motokluba “Faith Rider” braucējiem līdz mācītājiem.

Otrkārt – konferences saturs, kas ir pielāgots vīriešiem. Tā nav teoloģiska un Bībeli izzinoša konference, bet gan iedvesmojoša un vīriešus pacilājoša konference. Lektori stāstīja par pārdzīvojumiem savā dzīvē, par Dieva izaicinājumiem un Viņa dotu vadību un izpratni, kā rīkoties konkrētā situācijā. Daži lektori bija bijušie karavīri, citi – bestselleru autori vai vienkārši tēvi, kas, daloties savā dzīves pieredzē, palīdzēja citiem vīriem aizdomāties par savu aicinājumu un lomu ģimenē un sabiedrībā.

Treškārt – tā saucamās brīvā laika aktivitātes. Konferences norises teritorijā bija pieejamas tradicionālās amerikāņu lauku spēles, kāpšanas siena un nobrauciens pa virvi. Apskatei bija pieejams motokluba īpašais, pašu izgatavotais izstādes motocikls, kā arī varējām aprunāties ar kristīgā motokluba brāļiem. Vakara gaitā vērojām motobraucēju paraugdemonstrējumus. Pieminēšanas vērts ir vīrs vārdā Lū Sterets, zirgu treneris, kurš izmanto zirgus, lai ilustrētu bibliskas patiesības, piemēram, par cilvēku stūrgalvību. Divas dienas pirms konferences Lū sniedza īpašu savas apmācības paraugdemonstrējumu Latvijas vīru komandai. Ja piektdienas programma vairāk pulcēja vīrus vienkopus, tad sestdien varējām vairāk izklīst – doties uz dažādām meistarklasēm un lekcijām mazākās grupās. Konferences noslēgumā tās organizators Kīts Burkhārts emocionālā uzrunā nodeva savas konferences organizatora pilnvaras savam māceklim, piecu bērnu tēvam Bubbam Burhamam, kurš turpmāk būs atbildīgs par šīs konference rīkošanu.

Latvijas vīru komanda, piedaloties šajā pasākumā, guva īpašu pieredzi, iedvesmu un nostiprināja izpratni par nepieciešamību mērķtiecīgi iesaistīt vīriešus draudzēs. No vienas puses, šodien ir ļoti daudz un dažādu atpūtas un brīvā laika pavadīšanas veidu vīriešiem nekristiešiem. No otras puses – kristīgas draudzes dažādu iemeslu dēļ nespēj radīt vidi, kas būtu īpaši pielāgota un uzrunātu vīriešus, – vidi, kurā vīriem kristiešiem ieaicināt savus neticīgos draugus un kolēģus. Lai arī ASV, konkrētāk Oklahomas štatā, ir cits reliģiskais un ticības vēstures fons, arī tur draudzes īpaši piedomā pie tā, kā aizsniegt jaunus vīriešus un darīt viņus par Kristus sekotājiem. Tieši vīrieši ir tā sabiedrības daļa, kas ir arī atbildīga par saviem bērniem, dēliem, lai viņi tiktu audzināti paļāvībā uz Kristu. Tāds ir arī mūsu, Latvijas komandas, novēlējums un iedrošinājums sev un draudzēm – uzdrošināsimies būt radoši un meklēt veidus, kā ieaicināt draudzē dažādu vecumu vīriešus un būt kopā ar viņiem, mācoties sekot Kristum!

Oskars Lūsis, Olaines jaundibināmā draudze, pārpublicēts no izdevuma “Baptistu Vēstnesis”


Comments are closed.