Labdarības kalpošana senioriem

Priekules Kultūras nams jau ceturto gadu novembra izskaņā, laikā pirms pirmās Adventes, uzņēma Ikgadējo labdarības tirdziņu, kura organizēšanu uzņēmusies Priekules baptistu draudze sadarbībā ar Priekules evaņģēliski luterisko draudzi un Vasarsvētku draudzi, un šogad arī Priekules vidusskolas aktīvākajiem skolotājiem un skolēniem.

Tirdziņā varēja iegādāties Adventa vainagus un citas ģimenei, mājai un dāvināšanai noderīgas lietas. Par lielo ieguldīto darbu un laiku pateicamies baptistu draudzes māmiņskolas aktīvākajām dalībniecēm, kuras savām rokām pagatavoja 62 Adventa vainagus. Tradicionāli tirdziņa ietvaros darbojās arī kafejnīca. Dažādajās radošajās darbnīcās, kurās varēja izveidot savu Adventa vainagu, atraktīvus rūķus, brīnumainas kartītes un citus svētkiem piemērotus dekorus, piedalījās daudzi bērni, jaunieši un ģimenes. Ikvienam pasākuma apmeklētājam bija iespēja nogaršot gardus saldējuma kokteiļus, par kuru gatavošanu rūpējās Priekules vasarsvētku draudzes pārstāvji, nopērkams bija arī popkorns. Ik gadu vispopulārākā tirdziņa aktivitāte ir loterija bērniem, kura tika izpārdota jau stundas laikā.

Labdarības tirdziņš ar darbnīcām kļuvis par patīkamu tradīciju ne tikai tiem, kuri tajā darbojas un kalpo, bet arī tā apmeklētājiem, kuru skaits ar katru gadu pieaug. Šajā gadā gūtie tirdziņa ieņēmumi un ziedojumi tika izlietoti Priekules novada vientuļo senioru iepriecināšanai Ziemassvētkos, kuru skaits salīdzinājumā ar pērno gadu ir nedaudz audzis. Šogad tirdziņa ieņēmumi bija 860,20 EUR, un draudžu pārstāvji un vidusskolas audzēkņi gatavojās lielajam darbam, lai iepirktu senioriem nepieciešamās lietas, un sadarbībā ar novada sociālo dienestu plānotu viesošanās reizes pie novada vientuļajiem senioriem.

Tālāk sekoja pateicības vakariņas katram labdarības tirdziņa kalpotājam. Visi dalībnieki nebija kristieši, un tā bija laba iespēja skolas bērniem un citiem labas gribas cilvēkiem apliecināt Dieva mīlestību caur kopēju darbu mūsu Priekules novadā.Pateicības Vakariņās ieturējām maltīti, spēlējām spēles, dalījāmies īsos stāstos par to, ko kopā piedzīvojām, un izveidojām sarakstu, ko mēs iegādāsimies, lai iepriecinātu novada vientuļos seniorus.

Tad pienāca trešā daļa, un proti, – dāvanu izvadāšana pa adresēm. Aizbraucām pie 64 Priekules novada senioriem ar dāvanām un Labo Vēsti. Iepriekšējā vakarā sagatavojām 64 dāvanas, sacepām piparkūkas un nākamajā dienā viss varēja turpināties. Bijām ap 20 cilvēkiem. Sakāpuši pa septiņiem mašīnā, apmeklējām cilvēkus. Kad pieklauvējām pie durvīm, pastāstījām, kas mēs esam un ka sadarbībā ar novada sociālo dienestu un vietējām draudzēm nākam ar mieru un mīlestību iepriecināt mājinieku sirdis. Mēs atsevišķās vietās varējām arī aizlūgt par senioriem. Pēc visa šī notikuma kādi jaunieši sāka vairāk meklēt Dievu, sāk apmeklēt baznīcu un veidot draudzīgas attiecības ar mūsu draudzes jauniešiem. Paldies māsām un brāļiem par finansiālu atbalstu, lai Dieva darbs un Viņa Valstība var iet plašumā!

Mārcis Zīverts, Priekules baptistu draudzes mācītājs. Bildes šeit.


Comments are closed.