Noslēdzies Pāru seminārs Priekulē

28. decembrī Priekules kultūras namā notika mūsu draudzes organizētais Pāru seminārs „Attiecību ugunskura uzkurināšana” sadarbībā ar Makgregora baptistu draudzi Floridā, ASV, kuras mācītājs Dens Allens un viņa sieva Blānša kā Pāru semināra lektori kalpoja Priekules novada iedzīvotājiem. Semināra mērķauditorija bija pāri – gan kristieši, gan, jo īpaši, tie, kas Kristu vēl nepazīst. Dens un Blānša seminārā dalījās desmit laimīgas laulības noslēpumos, kā arī stāstīja par četriem gadalaikiem laulības dzīvē (jaunlaulāto posmu, karjeras un ģimenes veidošanas laiku, “tukšās ligzdas” posmu un pensijas laiku), kā arī par dažādajiem šķēršļiem un grūtībām, ar ko pāri sastopas dažādos dzīves posmos, un to iespējamo risinājumu.

Dens un Blānša pozitīvā, nepiespiestā gaisotnē stāstīja par savu 41 gadu ilgo laulības pieredzi arī dažādu konfliktu risināšanā; par dažādajām valodām, ko savstarpējā saziņā izmanto dzīvesbiedri, tādējādi viens otru nedzirdot un nesaprotot; par to, cik svarīga attiecībās ir attieksme, un ka tieši negatīva vai pozitīva personīgā attieksme pret otru pusi raisa attiecīgi – negatīvas vai pozitīvas jūtas un darbības gan pašā, gan dzīvesdraugā; par to, ka “zāle ir zaļāka” nevis aiz žoga, bet tur, kur tu pats to laisti – cik svarīga laulātajiem ir savstarpējo attiecību izkopšana ar kvalitatīvu laiku divatā, uzmanību vienam pret otru; par to, ka svarīgi ir ļaut sadzīt emocionālajām rētām un neplēst tās vairs vaļā, pieminot pagātnes lietas, dzīvesdrauga kādreiz izdarīto vai neizdarīto u.c. tēmas.

Klausītāji atzina, ka ļoti uzrunāja lektora mācītāja Dena Allena zīmētais ģimenes modelis, kur Dievs ir ģimenes galva, un Dena minētais fakts, ka katram no dzīvesbiedriem nonākot tuvākās personiskajās attiecībās ar Dievu, arī savstarpēji tie kļūst tuvāki.

Kopā seminārs pulcēja 22 pārus no Priekules pilsētas un novada – gan tādus, kuru laulības „stāžs” ir pāris gadu, gan pārus, kuru kopdzīve iesniedzas trešajā, ceturtajā un piektajā gadu desmitā. Seminārs pāriem bija bez maksas, visus izdevumus sedza draudze. Apmeklētāji pozitīvi izteicās arī par draudzes piedāvāto bērnu bezmaksas pieskatīšanas pakalpojumu semināra laikā kvalificētu audzinātāju uzraudzībā, jo vairākiem pāriem tieši šis pakalpojums bija kā grūdiens piedalīties seminārā, netraucēti veltot laiku pārdomām par savu laulības dzīvi un attiecībām. Aptaujājot seminārā klātesošos pārus, konstatējām, ka šādas un līdzīgas mācības un sarunas par laulību un attiecībām Priekules novadam ir ļoti nepieciešamas un pat jau sen gaidītas, turklāt tās var būt arī kā starta punkts tālākām sarunām ar nekristiešu pāriem par attiecībām ar Kristu.


Comments are closed.